Logo školy

Domov Kopretina Černovice Příspěvková organizace

Motto domova:Starajíce se o štěstí druhých,
nacházíme své vlastní.

Výchovná a vzdělávací činnost

Výchovná a vzdělávací činnost

Nezbytnou pracovní činností Domova Kopretina Černovice je i péče o děti v rámci speciálního vzdělávání dětí a mládeže s těžkým a středně těžkým postižením. Odborní pracovníci dochází k dítěti k lůžku a individuální výchovnou prací umožňují dítěti rozšiřovat obzor poznávání.

Rovněž tak péče o děti předškolního věku je rozvinuta na velmi dobré úrovni. Každé oddělení, na němž jsou tyto děti umístěny, má k dispozici samostatnou vychovatelku se speciálně pedagogickým vzděláním, která připravuje děti ke vstupu do Základní školy speciální, která je součástí domova. V této speciální škole se rozvíjí a prohlubují možnosti dítěte se orientovat ve školské problematice.

Po ukončení docházky v Základní škole speciální je umožněno dětem, dle zájmu, vzdělávat se dále v Praktické škole, kde náplň činnosti spočívá především v rozšíření návyků a péče v oblasti sebeobsluhy, a v přípravě a zvládnutí servisu jednoduchých jídel. U děvčat se rozvíjí manuální zručnost na úseku domácích prací, šití, pletení, háčkování apod. U chlapců práce se dřevem, kovem a zvládnutí nenáročných oprav v domácnosti. Zahradnická a sadařská zručnost je vyučována u obou skupin, jak dívek, tak i chlapců, zejména u dívek je oblíbeno aranžování květin.

Záměrem domova je maximální možná míra osamostatnění klientů a jejich začlenění do života běžné společnosti. K tomu je zaměřena výchova v chráněném bydlení pro klienty, kteří po ukončení Praktické školy nemají vybudováno zázemí pro život ve vlastní rodině. Cílem je získat pro tyto jedince i pracovní zapojení spočívající v jednoduchých montážních pracích a i v pomoci při zajišťování nezbytných služeb.


Přidáno 3. 8. 2015, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kalendář
loader Načítám...

TOPlist