Logo školy

Domov Kopretina Černovice Příspěvková organizace

Motto domova:Starajíce se o štěstí druhých,
nacházíme své vlastní.

Radní Petr Krčál přijal naše úspěšné olympioniky

Radní Petr Krčál přijal naše úspěšné olympioniky v sídle Kraje Vysočina za přítomnosti sekčního ředitele Miroslava Březiny a vedoucí odboru sociálních věcí Věry Švarcové.
Radní Petr Krčál přijal naše úspěšné olympioniky

„Když se lidé z Vysočiny zúčastní světové sportovní události ve Spojených státech a záštitu nad touto akcí převezme i manželka amerického prezidenta Michelle Obamová, jedná se o výjimečný výsledek dlouhodobé práce talentovaných klientů i vedení domova,“ ocenil radní Petr Krčál, který reprezentanty slavnostně přijal v sídle Kraje Vysočina.

 

Eva Klimková a Ota Opletal soutěžili ve stolním tenise v několika kategoriích – ve dvouhře, smíšené čtyřhře, kterou v LA naprosto ovládli a ve čtyřhře s trenérem. Na jejich úspěších má velkou zásluhu trenér Kamil Kmeťo. V černovickém Domově Kopretina vede pro klienty kroužek ve stolením tenisu. „Dohromady máme devět hráčů. V Černovicích je sportovní zázemí se třemi hracími stoly. Organizovaný trénink probíhá jednou týdně, podruhé mohou chodit na volnější hru s kolegou,“ vysvětlil Kamil Kmeťo. Sportu se ale věnují i za hranicemi zařízení.

 

Na návštěvě v sídle Kraje Vysočina sdělili hráči zástupcům kraje své ještě čerstvé dojmy z amerických her. „Nejhezčí bylo zahájení se sedmi tisíci sportovci ze 170 zemí. A dívalo se na nás na stadionu skoro 30 tisíc diváků. Také zahajovací píseň, na kterou nesli pochodeň s olympijským ohněm, byla krásná,“ vyprávěla Eva Klimková.

 

Krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál předal sportovcům za vedení Kraje Vysočina dárek v podobě koše s regionálními produkty a popřál jim mnoho dalších úspěchů, zejména při kvalifikaci na Speciální zimní olympijské hry v roce 2017 v Rakousku a další letní verzi, která se uskuteční v Brazílii.

 

Blahopřejeme.

 

Více ve fotogalerii.


Přidáno 16. 9. 2015, autor: František Vránek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kalendář
loader Načítám...

TOPlist