Logo školy

Domov Kopretina Černovice Příspěvková organizace

Motto domova:Starajíce se o štěstí druhých,
nacházíme své vlastní.

Nový pavilon v Domově Kopretina Černovice

Vedení Kraje Vysočina 15. 3. 2016 projednalo záměr nové investice v Domově Kopretina Černovice. Pravděpodobně do dvou let by zde mohl vyrůst zcela nový pavilon pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením.
Nový pavilon v Domově Kopretina Černovice

Pokud se záměr za předpokládaných zhruba 80 miliónů korun podaří zrealizovat, v nové budově najde svůj domov 48 klientů, jejichž zdravotní stav odpovídá vysokému stupni postižení. Podmínkou realizace této investice je získání zhruba 50 miliónů v rámci dotačního programu Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb. Zbylé prostředky plánuje kraj uhradit ze svého rozpočtu.

Nový pavilon, jehož stavební záměr schválila Rada Kraje Vysočina a doporučila k odsouhlasení zastupitelstvu, má vyrůst v prostorách areálu domova, kde aktuálně stojí dvě dřevostavby přízemních domků a pavilon OKAL z počátku 80. let. Budova má být dvoupodlažní, rozdělená centrálním přístupem na dvě symetrická křídla, kde budou fungovat čtyři samostatná oddělení. Na každém z nich pak bude k využití šest dvoulůžkových pokojů, centrální koupelna, návštěvní a odpočinková místnost, ale také zázemí pro personál a prostory pro přípravu stravy. Umístění pavilonu ve svahu bude mít jednu obrovskou výhodu. Klienti budou moci z každého pokoje vyjet do zahrady a na terasu druhého podlaží.

Původní pavilon nechá kraj po opuštění současnými klienty zrekonstruovat, prostory budou do budoucna sloužit k poskytování chráněného bydlení. Modernizace stávajícího nevyhovujícího objektu se pravděpodobně uskuteční v letech 2019 – 2020.

Více ve fotogalerii.

 


Přidáno 16. 3. 2016, autor: František Vránek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kalendář
loader Načítám...

TOPlist