Logo školy

Domov Kopretina Černovice Příspěvková organizace

Motto domova:Starajíce se o štěstí druhých,
nacházíme své vlastní.

Návrat do Pece pod Sněžkou

Dne 12. května 2018 jsme s klienty vyrazili na ozdravný pobyt v Peci pod Sněžkou. Byli jsme tam před čtyřmi lety a tak nás zajímalo, co se tam za tu dobu změnilo. Ubytovaní jsme byli v penzionu U vleku Javor stejně jako minule.
Návrat do Pece pod Sněžkou

V sobotu po příjezdu jsme se šli projít Pecí. V neděli jsme navštívili rozhlednu Hnědý vrch, kam nás vyvezla 4 sedačková lanovka. Po výstupu na rozhlednu jsme procházkou sešli dolů na oběd. Po obědě jsme jeli do Jánských lázní na stezku korunami stromů, kde jsme vystoupali na samý vrchol. Přestože se někteří trošku báli, vrcholu dosáhli všichni. A stálo to opravdu za to. Naskytl se nám nádherný pohled do všech stran. Luboš vzal cestu dolů sešupem, protože sjel tobogánem. Zdeněk zase naše putování zaplatil odpadnutím podrážky od bot, takže o vtipné situace jsme neměli nouzi.

V pondělí nás čekala lanovka na nejvyšší vrchol ČR Sněžku. Po nádherných výhledech ze Sněžky jsme se vydali přes Luční boudu, kde jsme se nasvačili a Výrovku zpět do Pece. Ten den jsme ušli asi 15 km.

V úterý jsme se rozhodli navštívit skalní města v Adršpachu, kde jsme strávili celý den. Chodili jsme mezi nádhernými skalními útvary. Šplhali nahoru a pak zase dolů. Před odjezdem jsme navštívili restauraci a dali si něco dobrého k papáníčku.

Ve středu jsme navštívili ZOO ve Dvoře Králové. Tam jsme byli bez mála 5 hodin. Nejvíce času nám zabrala doba strávená u výběhu nosorožců, žiraf, slonů a opic. Na památku jsme si koupili podtácky s různými motivy zvířat, pexeso s motivy zvířat a knížku o zvířatech místní ZOO.

Ve čtvrtek nám začalo pršet, ale nám to nevadilo. Měli jsme oddychový den po našich turistických výšlapech. Ve společenské místnosti jsme hráli různé hry a soutěžili. Po obědě jsme si došli nakoupit něco na zub z Pece, nějaký ten drobný dáreček pro naše blízké a těšili se na hokejové utkání našich hokejistů.

Přestože se o nás v penzionu nestarali tak pěkně jako při minulém pobytu, nám to nevadilo a pobyt jsme si krásně užili. Máme opět na co vzpomínat, o čem psát a vyprávět. Viděli jsme nová místa naší krásné vlasti a zažili spoustu legrace.   

 

Bc. Štěpánová Dana, Hliňáková Jitka

 

Více ve fotogalerii.                                    


Přidáno 18. 5. 2018, autor:

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kalendář
loader Načítám...

TOPlist